KONWERSATORIUM
Instytutu Fizyki PAN
 




  Odbywające się od 1977 roku Konwersatorium Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk poświęcone jest prezentacji i dyskusji problemów ze wszystkich działów fizyki, a także najciekawszych lub najważniejszych problemów, zagadnień i osiągnięć w pokrewnych naukach przyrodniczych (głównie astronomii, chemii, biofizyce czy biologii, ale nie tylko). Wykładowcami na Konwersatorium są przede wszystkim uczeni krajowi i zagraniczni o ustalonej renomie, ale jego trybuna jest otwarta również dla mniej jeszcze znanych, ale mogących pochwalić się już własnym dorobkiem naukowym, fizyków. Odbywa się ono raz w miesiącu, w okresie od września do czerwca, z reguły w ostatni (lub przedostatni) wtorek miesiąca w Audytorium Instytutu Fizyki PAN w Warszawie.

Sporadycznie Konwersatorium IF PAN służy również jako forum dyskusyjne nad problemami istotnymi dla całej polskiej społeczności naukowej. I tak na przykład w 1990 roku w dyskusji nad projektem powołania Komitetu Badań Naukowych, pod hasłem "Co dalej z nauką", uczestniczyło przeszło 200 osób z całej Polski, a w 1992 roku w pierwszej próbie oceny działania nowego systemu finanswania nauki, odbytej pod hasłem "Reforma nauki po dwóch latach", wzięło udział blisko 200 uczestników.
 


ZAWIADOMIENIE O NAJBLIŻSZYM KONWERSATORIUM INSTYTUTU FIZYKI PAN

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 17 czerwca 2008 roku (wtorek) o godzinie 1515 w Instytucie Fizyki PAN, w Audytorium im. L. Sosnowskiego (Warszawa, Al. Lotników 32/46) odbędzie się Konwersatorium Instytutu Fizyki PAN, na którym:

Prof. Maciej Lewenstein

z Institute of Photonic Science, Barcelona, wygłosi referat pt.:

Ultracold atoms in optical lattice: mimicking condensed matter and beyond

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konwersatorium i prosimy o powiadomienie innych zainteresowanych osób.
  prof. dr hab. Robert R. Gałązka
prof. dr hab. Jacek Kossut
prof. dr hab. Henryk Szymczak

 




[ Home ]